Докторске студије имају најмање 180 ЕСПБ бодова, уз претходно остварени обим студија од најмање 300 ЕСПБ бодова на основним академским и мастер академским студијама, односно на завршеним интегрисаним академским студијама. Докторска дисертација је завршни део студијског програма докторских студија.

Предложени курикулум представља надградњу курикулума из претходних нивоа студија у области менаџмента и организације, која је заснована на продубљивању већ изучаваних релевантних научних дисциплина иувођењу нових које се надовезују на претходно изучаване дисциплине. Током студија студенти треба дастекну најмање 180 ЕСПБ, уз услов да су претходно остварили најмање 300 ЕСПБ на претходним нивоима студијама у области организационих или сродних наука. Курикулум је структуриран тако да студентима омогући, у зависности од исказаног интересовања за неко од понуђених изборних подручја, постепено увођење у научно-истраживачки рад. У првој фази (прва три семестра), студент слуша и полаже обавезан предмет, а потом одабране изборне предмете из три изборне групе. Свака изборна група садржи листу предмета: из једне изборне групе се бирају два предмета, а из две изборне групе три предмета. Сви предмети су једносеместрални и њиховим полагањем студенти стичу 10 ЕСПБ, укупно 90 ЕСПБ. Курикулум задовољава захтев да се најмање 50% од укупног броја ЕСПБ бодова стиче полагањем изборних предмета. У овом делу студија сваког студента прати и саветује додељени ментор-саветник. У четвртом семестру, другој фази студија, студенти бирају ментора и уз његову активну подршку спроводе истраживачки рад са циљем израде приступног рада, чијом успешном одбраном стичу 30 ЕСПБ. Студенти се фокусирају на истраживање проблема који је предмет њиховог интересовања. Имају задатак да приреде преглед стања у изучаваној области са упоредном анализом постојећих решења и сопственим критичким освртом. Последњи део приступног рада садржи идентификацију актуелног проблема из истраживане научне области за који ће да спроведу самостална истраживања у последњој години студија, циљеве, план са фазама и методама истраживања и очекиване научне доприносе. Одбраном приступног рада, и формалном пријавом докторске дисертације, започиње трећа фаза, последња година студија, самостални истраживачки рад са циљем израде и одбране докторске дисертације, чиме студенти стичу још 60 ЕСПБ. Правилник о докторским студијама детаљно уређује права и обавезе студената током докторских студија.

РЕД.БР.НАЗИВ ПРЕДМЕТАПредавања + студијско истраживачки радСеместарЕСПБ
1.Методологија научно-истраживачког рада4+3Први10
2.Изборни предмет из групе квантитативно-методолошких предмета4+3Први10
3.Изборни предмет из групе квантитативно-методолошких предмета4+3Први10